بازیابی اطلاعات سرور

بازیابی اطلاعات سرور یکی از پیچیده ترین کارها در دنیای بازیابی اطلاعات است. دلیل این پیچیدکی این است که سرور ها اطلاعات را بصورت RAID ذخیره میکنند. مزیت این نوع ذخیره سازی این است که پهنای باند ذخیره سازی تا چندین برار افزایش می یابد. از آنجا که حجم اطلاعات تبادلی در سرور ها بسیار بالاست باید از حالت RAID استفاده نمایند تا بتوانند جوابگوی درخواست های ارسالی و دریافتی کلاینت ها و کاربران باشند. حالت RAID را میتوان به شکل های مختلفی تعریف کرد که هرکدام مزایا و معایب خود را دارد. بصورت کلی عملکرد RAID بگونه ای است که اطلاعات را حین خواندن و نوشتن بین چندین هارد دیسک خرد میکند که این عمل باعث افزایش پهنای باند تبادل اطلاعات میشود و در کسری از ثانیه میتوان حجم عظیمی از اطلاعات را تولید و پردازش کرد.

هیچ کاری مشکل نیست اگر دانش لازم و تجربه کافی را داشته باشید!

شاید برخی افراد و مجموعه های مشغول به فعالیت در این حوزه تصور کنند که کار بازیابی اطلاعات یک کار ساده است که صرفا با چند نرم افزار قابل دانلود انجام میشود. اما کسانیکه با مراجعه به افراد نامتخصص و خرابکاری های آنها اطلاعات خود را برای همیشه از دست داده اند این موضوع را بهتر درک کنند که هرگز نمیتوان اطلاعات شخصی و مهم را به راحتی بدست هر کسی سپرد. این مساله در مورد بازیابی اطلاعات سرور بسیار پر اهمیت تر است.

سرور ها ممکن است توسط آرایه های متفاوتی ترکیب بندی شده باشند و بازیابی اطلاعات سرور از روی آرایه های RAID نیاز به شناخت کاملی از ترکیبات مختلف آن دارد. هر کدام از آرایه ها قلق خاص خود را دارد و کسی که تجربه کافی در این زمینه نداشته باشد کار را خراب تر از قبل میکند.

مجموعه هارد پلاس با کسب دانش و تجربه فراوان در طی سالیان فعالیت خود قادر است تا پیچیده ترین مشکلات هارد دیسک را حل نموده و اطلاعات آنرا بازیابی نماید