شاید برای خیلی از شما سوال باشد که تجهیزات بازیابی اطلاعات چه شکلی هستند و چگونه کار میکنند!

دستگاه بازیابی اطلاعات pc3000 مهمترین ابزاری است که در حرفه بازیابی اطلاعات با آن سر کار داریم. یک دستگاه بسیار قدرتمند و گران قیمت محصول شرکت Ace Lab کشور روسیه. این دستگاه شامل ۲ بخش سخت افزاری و نرم افزاری است که با هم ارتباط مستقیم دارند.

قسمت سخت افزاری pc3000

قسمت سخت افزاری آن شامل یک کنترلر با پورت های SATA و IDE و SAS است که هر نوع هاردی را میتوان به آن متصل نمود. این کنترلر از مدار بسیار پیشرفته بهره میبرد که میتواند وضعیت ولتاژهای ورودی و خروخی بورد هارد دیسک را آنالیز کند و در صورت خرابی و اتصالی در بورد آنرا به نمایش بگذارد.

قسمت نرم افزاری pc3000

قسمت نرم افزاری نیز به ۲ بخش Utility جهت تعمیر و Data Extractor جهت بازیابی اطلاعات تقسیم می شود. در ادامه با این دو بخش آشنا خواهید شد.

pc3000 چاره حل مشکلات هارد!

هارد دیسک ها بر اساس برند دارای ساختارهای بسیار متفاوتی هستند. به نحوی که بخش Utility جهت تعمیر هر برند دارای محیط ها و آپشن های کاملا متفاوتی است. بطور کلی در بخش Utility میتوان دسترسی به تمام قسمت های سخت افزاری و میان افزاری (firmware) هارد داشت. کار کردن با این بخش نیازمند دانشی عمیق و ژرف است که برای آشنایی بیشتر با این علوم میتوانید به بخش دانش ریکاوری در سایت مراجعه کنید.

دستگاه بازیابی اطلاعات pc3000

برای مثال زمانیکه وارد بخش مربوط به شرکت western digital شویم با تصویر زیر مواجه خواهیم شد:

دستگاه بازیابی اطلاعات pc3000

همانطور که در تصویر بالا مشاهده مینمایید در بخش تعمیرات مربوط به برند وسترن دیجیتال فقط برای هارد های ۲٫۵ اینچ ۴۵ خانواده مختلف وجود دارد که هر کدام ساختار منحصر بفرد خود را دارد. همچنین ۷۱ خانواده مختلف برای هارد های ۳٫۵ وجود دارد.

کار با دستگاه بازیابی اطلاعات pc3000 نیازمند دانش عمیق و پیچیده ایست!

هنگامی که برای اولین بار وارد محیط Utility نرم افزار پی سی سه هزار میشوید با کلی گزینه عجیب و نا آشنا روبرو خواهید شد که هرگز بدون دانش قبلی در این محیط نمیتوانید کاری از پیش ببرید و تلاش برای کلنجار رفتن با این بخش چیزی جز خرابی به بار نمی آورد.

دستگاه بازیابی اطلاعات pc3000

 

اما در قسمت Data Extractor برنامه پی سی سه هزار ما با گزینه های بازیابی اطلاعات یا به عبارتی بخش لاجیکال هارد سر و کار داریم. در این بخش نیز گزینه های فراوانی وجود دارد که بدون آگاهی قبلی نمیتوان استفاده درستی از آنها داشت. گزینه های این قسمت بگونه ای طراحی شده که به غیر از آسیب های سخت افزاری هر نوع خرابی نرم افزاری و لاجیکال را پشت سر گذاشته و دسترسی به اطلاعات را فراهم میکند.

دستگاه بازیابی اطلاعات pc3000

دستگاه بازیابی اطلاعات pc3000

تا به امروز هیچ رقیب قدرتمندی برای دستگاه بازیابی اطلاعات pc3000 وجود نداشته و با تجربه طولانی مدت و پشتیبانی های بسیار خوب شرکت AceLab هیچ شرکت دیگری جرات ورود به این حوزه را به خود راه نداده است!

برای دیدن وبسایت شرکت AceLab به آدرس زیر مراجعه نمایید

www.acelaboratory.com