بهترین رم برای دوربین عکاسی

 

از جمله مواری که ما روزانه شاهد آن هستیم مشکل در مموری کارت هایی است که توسط عکاسان و تصویربردارن مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه توصیه هایی خدمت این عزیزان ارائه میگردد که می‌تواند در حفظ امنیت اطلاعات و سلامت کارت های حافظه تاثیرگذار باشد.

۱- انتخاب بهترین رم برای دوربین عکاسی

اولین موردی که باید به آن اشاره کرد این است که در انتخاب برند و کلاس مموری کارت خود دقت و وسواس به خرج داده و بهترین رم برای دوربین عکاسی را تهیه کنید. سعی کنید تا کیفیت را فدای هزینه نکنید و کارت حافظه خود را از برند های معتبر همراه با گارانتی معتبر انتخاب کنید تا در صورت خرابی متحمل هزینه اضافی نشوید.

۲- انتخاب بهترین رم ریدر

مورد دوم و بسیار مهم استفاده از رم ریدر مرغوب است. به جرات میتوان گفت که اکثر خرابی هایی که در کارت های حافظه بوجود می آید در اثر استفاده از رم ریدر های بی کیفیت است. چنانچه حرفه شما عکاسی و یا تصویربرداری است همیشه یک رم ریدر با کیفیت همراه خود داشته باشید.

۳- عدم لمس نقاط اتصال رم

حتما برای شما پیش آمده که با لمس بعضی اشیاء یا افراد دچار شوک الکتریکی خفیف شده اید. این شوک بدلیل اختلاف پتانسیل الکتریکی بدن شما با اشیاء است. با این حساب هرگز پایه های طلایی رنگ رم یا به عبارتی دیگر اینترفیس ارتباطی رم را با انگشت لمس نکنید. از آنجایی که دیتا از طریق الکتریسیته درون رم ذخیره میشود بنابراین الکتریسیته موجود در سطح پوست انسان میتواند به محتوای درون حافظه آسیب وارد کند.

۴- نحوه اتصال مموری کارت

مورد سوم اینکه حین اتصال مموری کارت خود به رم ریدر بسیار دقت نمایید. بدلیل فاصله ی بسیار کم بین پایه های مموری ها چنانچه بدرستی آن را داخل محل خود قرار ندهید پایه ها دچار اتصال کوتاه شده و به مموری شما آسیب وارد میشود. برای جلوگیری از این اتفاق میتوانید ابتدا مموری را در محل خود قرار داده و سپس کابل رم ریدر را به سیستم خود متصل نمایید تا از اتصالی های احتمالی جلوگیری شود.

۵- استفاده از copy بجای cut

چهارمین مورد اینکه اطلاعات داخل مموری را جهت انتقال به سیستم cut نکنید و از گزینه copy استفاده نمایید. متاسفانه اکثر افراد بر این باورند که اگر از گزینه cut در جابجایی اطلاعات استفاده نمود دیگر نمیتوان آنرا از روی محل اولیه بازیابی کرد و کاربرها برای حفظ امنیت اطلاعات خود از این گزینه استفاده میکنند. دلیل توصیه ما جهت استفاده از گزینه copy این است که چنانچه در حین کپی برداری اتصالات تجهیزات دچار مشکلی شود و ارتباط بین سیستم و مموری قطع گردد فایل ها در مبدا دچار هیچگونه مشکلی نشده و مجددا قابل کپی برداری است. اما در صورت کات کردن چنانچه اتصالات دچار مشکل شوند ممکن است فایل در مبدا و مقصد آسیب دیده و ساختار آن ناقص شود.

۶- مراقب ویروس ها باشید

مورد پنجم اینکه از متصل نمودن مموری خود به سیستم هایی که از پاک بودن آنها از هرگونه فایل مخرب مطمئن نیستید اجتناب نمایید. در مواردی مشاهده شده که فایل های مخرب علاوه بر آسیب زدن به فایل‌های موجود در حافظه به سخت افزار مموری ها هم آسیب وارده نموده و آنرا از کار انداخته اند.

۷- استفاده از کاور مناسب برای رم ها

هفتمین و آخرین مورد اینکه جهت حمل و نقل مموری های خود آنها را در کاور های محکمی گذاشته و در محلی قرار دهید که تحل فشار نباشند. فراموش نکنید که در صورت ترک خوردن و یا شکستگی مموری ها برای همیشه اطلاعات درون آنرا از دست خواهید داد.

اگر شما هم تجربه و نکته ای مفید مرتبط با مطلب “بهترین رم برای دوربین عکاسی” کسب کرده اید که میتواند برای ما و دیگران مفید باشد در قسمت نظرات آنرا با ما به اشتراک بگذارید!