آموزش بازیابی اطلاعات هارد

از آنجا که دانش ساخت هارد دیسک در انحصار چند شرکت است علوم بازیابی اطلاعات نیز در انحصار چند شرکت است که تعدادشان از انگشتان دست کمتر است. بدلیل پیچیدگی ساختار هارد دیسک کمتر شرکت هایی علاقه به سرمایه گذاری و ارائه خدمات فنی در این حوزه را دارند. در این بین شرکت Ace Lab روسیه از قدیمی ترین شرکت ها در زمینه تحقیق و توسعه در حوزه بازیابی اطلاعات بوده که به جرات میتوان گفت رقیب سرسختی نیز در این حوزه ندارد. این شرکت در زمینه بازیابی اطلاعات فعالیت های بسیار مهم و مفیدی داشته که هرگز نمیتوان از نقش موثر و خدمات این شرکت چشم پوشی کرد. از مهمترین اقدامات این غول دنیای ریکاوری میتوان به طراحی و ساخت دستگاه افسانه ای PC3000 و نرم افزار قدرتمند مربوط به آن اشاره کرد. این دستگاه شامل یک کنترلر سخت افزاری جهت اتصال هارد دیسک و نرم افزار آن است که شامل دو بخش PC3000 Utility جهت تعمیر هارد و بخش Data Extractor جهت بازیابی اطلاعات است.

آموزش بازیابی اطلاعات هارد

زمانیکه وارد بخش Utility نرم افزار شوید با یک محیط بسیار عجیب و غریب روبرو خواهید شد که بدون دانش و آگاهی قبلی نمیتوان هیچ اقدامی با آن انجام داد. حتی با کلنجار رفتن با این محیط چیزی جز خرابکاری حاصل نمیشود! از این جهت است که تعداد افراد متخصص در حوزه بازیابی اطلاعات در کشور ما و دیگر کشورهای جهان انگشت شمار است. البته کمبود متخصص در این حرفه دلیل دیگری نیز دارد که که آن هزینه های بسیار سنگین خرید تجهیزات و گذراندن دوره های آموزشی گران قیمت است. شایان ذکر است که تنها برای تهیه یک ست کامل از تجهیزات ریکاوری اطلاعات رقمی در حدود ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان هزینه لازم است.

آموزش بازیابی اطلاعات هارد

جهت آشنایی با تجهیزات و قیمت آن به بخش ”تجهیزات ریکاوری” در سایت مراجعه نمایید.

اما چگونه باید این علم گران قیمت و پیچیده را تحصیل نمود و در این حرفه فعالیت کرد؟!

چند راه برای آموزش بازیابی اطلاعات هارد وجود دارد:

۱- شرکت در دوره های آموزش بازیابی اطلاعات هارد که کمپانی Ace Lab برای افراد داوطلب در کشور روسیه و دیگر کشور های اروپایی برگزار میکند.

۲-آموزش دیدن بصورت مجازی توسط تکنیکال ساپورتر های این شرکت که به خریداران دستگاه PC3000 ارائه میشود و استفاده از بلاگ آموزشی این کمپانی که فقط کاربران رسمی آن یعنی خریداران میتوانند به محتوای علوم انحصاری آن دسترسی داشته باشند.

۳_آموزش دیدن توسط متخصصین معتبر داخلی که مشغول فعالیت در این حرفه هستند.

در مورد گزینه سوم باید گفت که متخصصین داخلی خیلی علاقه ای به اشتراک گذاری یافته های خود با داوطلبان فعالیت در این حوزه ندارند. حتی در صورت آموزش دیدن توسط این متخصصین باید گفت که آنها فوت کوزه گری خود را که با صرف زمان و هزینه های کلان بدست آورده اند هرگز به شما انتقال نخواهند داد و صرفا به آموزش نکاتی میپردازند که بیشتر جنبه عمومی در علوم این رشته را دارد.

((با توجه به موارد فوق رسیدن به نقطه اوج در این حوزه مستلزم صرف زمان و هزینه های کلانی است که ما طی ۱۶ سال بهای آن را پرداخته ایم))

رزومه هارد پلاس

آموزش بازیابی اطلاعات