بهترین هارد اکسترنال را چگونه انتخاب کنیم؟

بهترین هارد اکسترنال کدام است؟ جالب است بدانید که هر برندی نقاط قوت و ضعف خود را دارد. در انتخاب برند هارد دیسک باید کمی آینده نگر بود. فرض کنید هارد دیسک شما در اثر ضربه آسیب دیده و اطلاعات ذخیره شده در آن برای شما مهم و حیاتی است. از آنجا که قطعات یدکی برای هارد دیسک وجود ندارد بنابراین چنانچه هارد شما دچار مشکل سخت افزاری شود برای تعویض قطعات آسیب دیده به یک هارد مشابه که تمامی مشخصات آن با هارد معیوب یکسان باشد نیاز است.

هارد مشابه

یافتن هارد مشابه کار راحتی نیست اما در عین حال یک قانون مهم در این بین وجود دارد. برند هایی که بالاترین میزان فروش را دارند یافتن هارد مشابه برای آنها آسانتر است. با این حساب انتخاب هارد خود را بر مبنای قابلیت بازیابی و امنیت اطلاعات در صورت بروز هرگونه خرابی انجام دهید. برند Western Digital بالاترین میزان تعمیر پذیری در بین تمامی برند ها را داراست و از آنجا که بالاترین میزان فروش را نیز دارد بنابراین میتواند یکی از بهترین گزینه ها باشد. هارد های Seagate و  ADATA هم به ترتیب بیشترین فروش را بعد از WD دارند.

بهترین هارد اکسترنال

حقایقی در مورد هاردهای ضد ضربه!

هارد ضد ضربه فقط یک مانور تبلیغاتی است!

متاسفانه بعضی برندها تبلیغات و ادعا های نا درستی نسبت به محصولات خود دارند که مشتری ها را گمراه میکند. از جمله این تبلیغات ضد ضربه بودن هارد دیسک است. این در حالیست که اساسا شرکت هایی که ادعای ضد ضربه بودن محصولات خود را دارند حتی خودشان تولید کننده هارد نیستند و صرفا باکس هارد را طراحی و تولید کرده و از تولیدات دیگر شرکت ها در درون باکس های خود استفاده میکنند.

ساختار فیزیکی تمام هارد ها به یک شکل است

از آنجایی که ساختار تمام هارد دیسک ها به یک شکل است و این ساختار به شدت به ضربه حساس است بنابراین حساب چندانی روی هارد ضد ضربه خود نکنید!! معمولا این مدل هارد دیسک گاها تا ۱۰۰ هزار تومان گرانتر از هم رده خود در دیگر برند ها که ادعای ضد ضربه بودن ندارند فروخته میشود.