Ultrastar He12 Helium HDD عنوان نام هارد ظرفیت بالای شرکت hgst است!

این هارد دیسک از جدید ترین تکنولوژی ساخت تجهیزات ذخیره سازی بهره میبرد و از گاز هلیوم در درون محفظه آن استفاده شده. با توجه به حجم بالای اطلاعاتی که امروزه مورد استفاده روزانه قرار میگیرد نیاز انسان به فضای بیشتر جهت ذخیره سازی اطلاعات مهم خود هر روز افزایش میابد. از این رو کمپانی هایی که که در حوزه تولید تجهیزات ذخیره سازی فعالیت میکنند مدام در پی استفاده از تکنولوژی های جدیدتر جهت افزایش ظرفیت محصولات خود هستند. این هارد ۱۲ ترابایتی حاصل همین تلاش است.

هارد 12 ترابایتی

راز رسیدن به چنین ظرفیت بالایی چیست؟

این هارد ۱۲ ترابایتی توانسته ۸ دیسک را در دل خود جای بدهد و به بالاترین میزان ذخیره سازی دست پیدا کند. جهت اصطکاک کمتر دیسکها بجای اکسیژن در درون محفظه بدنه هارد از گاز هلیوم استفاده شده که یکی از نکات مهم در ساختار این هارد است. گاز هلیوم یک هفتم اکسیژن غلظت دارد و همین سبب شده این کمپانی بتواند دیسکهای نازکتر با تعداد بیشتر را در یک قالب استاندارد ۳٫۵ اینچ جای داده و به بالاترین میزان ذخیره سازی در بین تمام محصولات دیگر دست پیدا کند. همچنین این هارد دیسک مصرف انرژی پایین تری نسبت به دیگر محصولات با ظرفیت بالا دارد.

هارد 12 ترابایتی

چرا افزایش ظرفیت هارد دیسک اهمیت زیادی دارد؟

استفاده از این هارد دیسک برای دیتا سنتر ها بسیار حائز اهمیت است. زیرا آنها از تعداد بسیار زیادی هارد دیسک استفاده میکنند که علاوه بر اشغال فضای زیاد ، انرژی الکتریکی بسیار بالایی نیز مصرف میکنند. بنابراین هرچقدر تعداد هارد دیسک ها کمتر شود و حجم ذخیره سازی آنها افزایش پیدا کند علاوه بر اشغال فضای کمتر جهت نگداری ، مصرف انرژی آنها نیز بیش از دو برابر کاهش پیدا میکند که میتواند موجب کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری این مراکز شود.

دیگر قابلیت های این هارد ۱۲ ترابایتی

از دیگر قابلیت های این محصول شگفت انگیز میتوان به سیستم کدگذاری فایل ها (Self Encrypting Drive) در آن اشاره کرد که موجب افزایش امنیت اطلاعات درون آن میشود. همچنین عمر مفید این محصول ۲/۵ میلیون ساعت بوده که مقدار زیادی است!

نظر شما راجع به این غول ذخیره سازی چیست؟!