Category Menu

بازیابی اطلاعات رم دوربین

بازیابی اطلاعات رم دوربین

مشکلاتی که ممکن است برای هر عکاسی رخ دهد!

بازیابی اطلاعات رم دوربین های عکاسی بخش قابل توجهی از زمان کاری ما را به خود اختصاص داده است. با توجه به فراگیر شدن استفاده از دوربین های عکاسی در استفاده های روزمره و آماتوری و همچنین روی آوردن عکاسان و تصویربرداران حرفه ای به دوربین های دیجیتال ، آمار مشکلات و خرابی های مربوط به کارت های حافظه ای که در این نوع دوربین ها مورد استفاده قرار میگیرد نیز افزایش یافته. بطوری که در طول هفته چندین مراجعه کننده جهت بازیابی اطلاعات رم دوربین عکاسی خود به ما مراجعه میکنند. در متن زیر راجع به چند نوع از خرابی های رایج مموری کارت اشاره شده.

فرمت شدن مموری کارت

در مواردی برای همه ما پیش آمده که قبل از تخلیه فایلهای دورن کارت حافظه ، سهوا آنرا فرمت کرده باشیم و یا اینکه هنگام اتصال کارت حافظه به رم ریدر با پیغام Format Disk مواجه شده باشیم. دقت کنید که در چنین مواردی هرگز و هرگز بر روی گزینه فرمت کلیک نکنید زیرا در غیر اینصورت برای همیشه اطلاعات ارزشمند درون آن را از دست خواهید داد. هنگام بروز همچین اتفاقاتی حتما به یک فرد متخصص مراجعه کنید.

حذف کردن تصادفی فایلها

مورد دیگری که حتما برای هر کاربری اتفاق افتاده حذف کردن تصادفی فایل ها است. بازگردانی فایل های حذف شده معمولا کار مشکلی نیست اما دقت کنید که اگر فایلی را از روز هرگونه حافظه ذخیره ساز Delete کردید هرگز فایل جدیدی رو آن حافظه نریزید. در غیر این صورت فایلهای جدید جایگزین فایلهای حذف شده میشود و برای همیشه آنها را از بین میبرد. به این حالت اصطلاحا Over Write میگویند. فایل های اور رایت شده به هیچ عنوان قابل بازیابی نیستند.

خرابی کارت حافظه

خرابی مموری یکی از شایع ترین مشکلاتی است که برای اپراتورهای دوربین های عکاسی و تصویربرداری اتفاق می افتد. در اکثر موارد خرابی های پیش آمده بصورتی لاجیکال است و بدون نگرانی میتوان اطلاعات مموری معیوب را بازیابی نمود. اما در بعضی موارد بخش سخت افزاری مموری دچار مشکل میشود که در این صورت کار کمی سخت شده و ریسک عدم امکان بازیابی اطلاعات افزایش پیدا میکند.

خرابی فایل های MOV

یکی از بزرگترین مشکلاتی که در بازیابی اطلاعات مموری های دوربین وجود دارد مربوط به فایل های ویدیویی با پسوند MOV است که این فرمت توسط دوربین های شرکت Canon رکورد میشود. فایل هایی که با این فرمت رکورد میشوند پس از اینکه از روی مموری بازیابی میشود دچار مشکل شده شده و به درستی اجرا نمیشوند. زمانیکه آنها را با یک پخش کننده اجرا کنید با یک صفحه سیاه مواجه خواهید شد.

هارد پلاس توانسته با تکیه بر دانش فنی تیم خود و تحقیقات فراوان این مشکل را حل کند و با اصلاح کد های هگزادسیمال فایل های MOV آنها را قابل پخش نماید. این پروسه مدت زمان بسیار زیادی به طول انجامید. زیرا کار با کد های هگزادسیمال یکی از پیچیده ترین کارهای ممکن در دنیای کامپیوتر بحساب می آید. در تصویر زیر میتوانید نمونه ای از کد های هگزادسیمال را مشاهده کنید.

بازیابی اطلاعات رم دوربین

بازیابی اطلاعات رم دوربین با حفظ کیفیت و پوشه بندی فایلها

یکی دیگر از نکاتی که بسیار حائز اهمیت است مساله حفظ کیفیت فایل های بازیابی شده است و حفظ پوشه ها و مسیر های ویرایش شده توسط کاربران است. ما با استفاده از بروزترین تجهیزات دنیا و دانش فنی سطح بالا ، فایل ها را با کیفیت اولیه و همچنین حفظ پوشه ها و دسته بندی قبلی بازگردانی میکنیم. بنابراین چنانچه برای مموری کارت دوربین شما مشکلی بوجود بیاید میتوانید با خیال راحت روی ما حساب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *